مقالات

بهترین تولید محتوا

شاید اولین چیزی که با شنیدن نام محتوا به ذهن شما خطور کند تولید محتوا باشد. و شاید از خود بپرسید بهترین نوع تولید محتوا چیست  و آیا محتوا صرفاً به تولید و تولید نیز صرفاً به محتوای متنی ختم می‌شود؟

در پاسخ به این سوالات باید ابتدا مفهوم محتوا و تولید محتوا و ضرورت تولید محتوا را شناخت ؟

محتوا واحد اطلاعاتی است که به‌صورت الكترونيكي قابل مديريت باشد. در همه زمینه‌ها یک سری داده خام داریم که با علامت‌گذاری این داده‌ها به اطلاعات تبدیل می‌شوند.

تولید محتوا می‌تواند محدوده‌ی گسترده‌ای از فعالیت‌ها را در بر بگیرد: از فردی که سالیان پیش مشغول نوشتن یک کتاب خطی بوده است  تا فردیکه امروزه با انتشار پست و لایو و استوری به تولید محتوا در اینستاگرام مشغول است  همگی به نحوه ای  به تولید محتوا مشغول اند.

اهمیت تولید محتوا

در ابتدا اگر بخواهیم در مورد اهمیت تولید محتوا توضیح دهیم  باید به این سوال ئاسخ دهیم که در زمان خرید به چه نکاتی اهمیت میدهید و می‌خواهید چه اطلاعاتی در مورد محصول کسب نمایید.

درزمان گذشته زمان که قصد خرید یک محصولی را داشتید میتوانستید از طریق مراجع موجود مثل رادیو و تلویزیون و صداو سیما و یا از طریق آشنایان اطلاعاتی به دست آورید اما امروزه با یک جستجو ساده در اینترنت می‌توان در مورد هر محصول اطلاعات کامل و جامعی به شما بدهد  اینجاست که اهمیت محتوای پلتفورم شما بسیار زیاد میشود تا  از طریق آن بتوانید مخاطبینی که دنبال یک محصول هستند را به مشتری واقعی  تبدیل نمایند برای این کار تنها کافی است اطلاعاتی جامع و کامل و ظاهری عامه پسند در اختیار مخاطب خود قراردهید .

ویژگیهای یک تولید محتوا

اعتمادسازی برای مخاطب هدف

مخاطبان امروزی علاقه دارند از طریق محتوا، اطلاعات مفید به دست آورند پس خدمات خوب به تنهایی کافی نیست!، مخاطبان باید باور کنند که شما به عنوان یک عرضه کننده خدمات و محصولات خوبی ارائه میدهید اما نه به صورت مستقیم ، پس اینجا است که محتوا وارد میدان می‌شود.

محتوا همان چیزی است که به مخاطبان میفهماند که  شما عالی هستید، متعهدید و خدمات خوبی عرضه میکنید، بدون اینکه شما به صورت مستقیم آن را بیان کنید

تولید محتوا

وقتی فردی وارد یک وب سایت می شود و محتوای باکیفیت او را هیجان‌زده میکند، آن مجموعه را به عنوان یک مجموعه حرفه ای و متخصص خواهند شناخت و با خیال راحت تری  به آن برند اعتماد می‌کند.

این مورد را با روشی مقایسه کنید که با تبلیغاتِ مدام به مخاطب خود  می‌گویید ما خوب هستیم، خدمات ما عالی است و بهتر از ما پیدا نمی‌شود. گرچه که حقیقت داشته باشد اما کمتر کسی خواهد بود که این مسئله رو باورکند

اگر تولید محتوای شما دارای کیفیت مناسب باشد فرد بازدید کننده با توجه به تاثیری که آن محتوا در ضمیر نا خودآگاه او گذاشته است اعتماد سازی در او شکل میگیرد و به یک مشتری واقعی تبدیل میشود.

بهبود سئو سایت

بهینه سازی یک وب سایت بدون تولید محتوا امری تقریبا غیر ممکن است . بر اساس الگوریتم های گوگل محتوای سایت شما مورد بررسی قرارمیگیرد و اگر محتوای سایت شما دارای کیفیت مناسب و جذاب باشد این امر باعث پیشرفت چشمگیر سئو سایت شما میشود..

اگرچه در سئوی سایت نکات فنی بسیاری وجود دارد که باید رعایت شود اما محتوا اصلی ترین فاکتور سئو از نظر گوگل است. نتیجه برگشت دوباره مخاطبین به پلتفورم شما جذب کنندگی محتوا شما میباشد این ترافیک سایت شما را افزایش داده  و به مرور رتبه بهتری به دست می‌آورید..

جذب مخاطبین هدفمند

شما به هر مخاطبی نیاز ندارید.باید این تفکررا تغییر دهید که مخاطبان بیشتر یعنی فروش بیشتر. در  برخی موارد مخاطب بیشتر تنها به معنای هزینه بیشتر است.

اما چطور میتوان مخاطب مناسب و هدفمند را جذب کنیم؟

محتوا همانند یک سرمایه گذاری برای شما است میتوان برای ایجاد یک رابطه با مخاطب با یک محتوا خوب و فکر شده شروع کرد.

محتوای هدفمند در طول زمان باعث میشود که مخاطبین کم کم حول محور فعالیت شما جمع شوند و مخاطب هدفمند بیشتر در نتیجه فروش بیشتری را برای شما رقم میزند.

به این صورت است که شما محتوای خود را درون پلتفورم مورد نظر قرار میدهید تا مخاطبین شما با آن محتوا ارتباط برقرار کنند.  برخی از آنها جذب میشوند و در ادامه شما را دنبال خواهند کرد اما برخی دیگر پلتفورم شمارا ترک میکنند. به این ترتیب هزینه‌های اضافی مانند برگشت محصول و پاسخگویی به انواع مشتریان، هزینه‌های نگهداری سایت و هاست کاهش پیدا می‌کند

تولید محتوای با کیفیت اصلا کار راحتی نیست. موسسه ها و شرکت های زیادی در زمینه های مختلف تولید محتوا فعالیت دارند و بیان میکنند که در کار خود بهترین هستند .اما نتیجه این کار باید توسط مخاطب سنجش شود که این امر چقدر توانسته است مخاطب هدف را جذب کند

همچنین هرچه در مورد محتوای ارائه شده شما نظرات بیشتری داده شود موتورهای جستجو متوجه خواهند شد که محتوای شما برای کاربر مفید و ارزشمند است و به طور منظم به روز میشود. بنابراین بهتر است اگر قصد انتشار محتوایی را دارید حتما به کیفیت آن توجه کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *